Startujemy z Katowice Teraz

Rok temu uruchomiliśmy portal Śląska Opinia, po kilku miesiącach nagrywania podcastów, na początku pandemii. Moment nieprzypadkowy, bo chcieliśmy tym ruchem stworzyć miejsce, gdzie wiadomości o koronawirusie w naszym regionie będą trochę przefiltrowane. Potem już poszło samo, ale ciągle brakowało nam przestrzeni na informacje lokalne, dotyczące dzielnic, osiedli, ulic i takich najmniejszych lokalnych społeczności.

Stąd pomysł na Katowice Teraz, miejsce na sprawy ważne dla mieszkańców, na obserwację działań rady miasta, na dyskusję o radach dzielnic, budżecie obywatelskim i innych tematach, które gubiły się pomiędzy dyskusjami o regionie. W Katowicach dzieje się dużo, chcemy Wam to relacjonować i opisywać.

Mam nadzieję, że uda nam się skorzystać z doświadczenia, które zdobiliśmy i zdobywamy przy Śląskiej Opinii, aby zrobić z tego serwisu miejsce bez hejtu, bez skrajnych emocji, które informuje i rozwija kontekst spraw. Jak zawsze stawiamy na jasno podpisane materiały, dyskusje, otwartość na tych, którzy bez obrażania chcą porozmawiać o mieście i swojej najbliższej okolicy. Nie zbudujemy tego w jeden dzień, Katowice Teraz będą rosły i rozwijały się swoim tempem.

Mam nadzieję, że będziecie z nami.

Sebastian Pyplacz
Sebastian Pyplacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.