W Katowicach zakończyła się ocena zgłoszeń do konkursu „Kopalnia Start-upów”, w wyniku której wyłoniono 9 finalistów. W tym roku do konkursu zgłoszono 30 projektów, a jeden dodatkowy, laureat akceleratora „SMART LAB”, również znalazł się w gronie finalistów. Uczestnicy mają teraz przed sobą szansę na intensywny rozwój oraz naukę przed nadchodzącym Demo Day, który zaplanowano na 11 maja w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Zwycięzcy konkursu będą mieli okazję zdobyć atrakcyjne nagrody, które przyczynią się do dalszego rozwoju ich innowacyjnych pomysłów.
Wśród dziewiątki finalistów znalazły się różnorodne projekty, które wykazały się wysokim poziomem innowacyjności oraz potencjałem biznesowym. Do selekcji zgłoszeń przystąpili eksperci, którzy oceniali jakość pomysłów oraz przygotowanie zespołów do wdrożeń. W gronie wybranych projektów znalazły się między innymi: platforma AI Cogniterra, narzędzie do zarządzania szkoleniami Educo Manager, a także ekoinnowacyjne środki czystości w formie tabletek – Slappa. Każdy z finalistów ma teraz szansę na doskonalenie swojego modelu biznesowego podczas Bootcampu, który odbędzie się 6 i 7 maja.
Cały proces przygotowana do Demo Day jest nie tylko szansą na rozwój projektów, ale także sposobnością do budowania cennych relacji w świecie biznesu. W tym roku przed uczestnikami staną nowości, w tym obecność Rady Inwestorów, którzy będą oceniać przygotowane prezentacje. Laureaci konkursu mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz edukacyjne, co z pewnością wpłynie na ich przyszły rozwój. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas wydarzenia, które będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.
Źródło: Urząd Miasta Katowice
Oceń: Finaliści szóstej edycji konkursu „Kopalnia Start-upów” ogłoszeni
Zobacz Także



