Katowiccy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Poszukiwany”, która miała miejsce w dniach 9-10 czerwca 2025 roku. W wyniku przeprowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali łącznie 26 osób. Wśród zatrzymanych byli zarówno poszukiwani listami gończymi, jak i ci podejrzewani o popełnienie różnorodnych przestępstw kryminalnych. Postawa policjantów i ich determinacja w terenie przyczyniły się do sukcesu akcji.
Akcja „Poszukiwany” miała na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci z Katowic przeprowadzili szczegółowe rozpoznanie, które obejmowało gromadzenie informacji o osobach poszukiwanych oraz miejscach, gdzie mogły się one ukrywać. Dzięki dogłębnej analizie dotychczasowych śledztw, funkcjonariusze byli w stanie skutecznie zidentyfikować i przygotować się do zatrzymań.
Podczas pierwszego dnia akcji zatrzymano 10 osób. Drugi dzień przyniósł jeszcze lepsze wyniki, gdyż policjanci ujęli kolejne 16 osób. W sumie, dzięki skoordynowanym działaniom katowickich funkcjonariuszy, zrealizowano postanowienia nakazów doprowadzenia, a także zatrzymano sprawców przestępstw, co znacząco przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa w regionie.
Źródło: Policja Katowice
Oceń: Skuteczna akcja „Poszukiwany” w Katowicach
Zobacz Także