UWAGA! Dołącz do nowej grupy Katowice - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Katowiccy policjanci rozbili leśną plantację narkotyków

Ida Pachota

Ida Pachota


W ostatnich dniach na terenie powiatu będzińskiego katowiccy policjanci z wydziału zwalczania przestępczości narkotykowej przeprowadzili skuteczną akcję, podczas której zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości marihuany. W trakcie działań ujawniono nielegalną plantację, na której zabezpieczono 27 krzaków tego środka odurzającego. Obaj zatrzymani staną przed wymiarem sprawiedliwości z poważnymi zarzutami.

Policjanci z Katowic, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, przeszukali mieszkania zatrzymanych mężczyzn w wieku 37 i 36 lat. U starszego z nich znaleziono blisko 320 gramów suszu marihuany, natomiast młodszy posiadał 100 gramów tego samego narkotyku. Akcja była efektem intensywnych działań operacyjnych mających na celu wyeliminowanie handlu nielegalnymi substancjami odurzającymi.

W wyniku dalszych czynności, policjanci dotarli do lokacji leśnej, gdzie natrafili na plantację marihuany należącą do młodszego z zatrzymanych. Stróże prawa zabezpieczyli 27 krzaków, z których można uzyskać dużą ilość narkotyku. Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Będzinie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania oraz nielegalnej uprawy narkotyków. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze, a w przypadku skazania mogą im grozić kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Katowice


Oceń: Katowiccy policjanci rozbili leśną plantację narkotyków

Średnia ocena:4.73 Liczba ocen:21


Zobacz Także