XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Po czteroletniej przerwie wraca Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Katowice Dzieciom. Jego 14 odsłona odbędzie się w dniach od 28 września do 1 października 2022.

Festiwal ma charakter międzynarodowego konkursu; wezmą w nim udział przedstawienia dla dzieci i młodzieży, zrealizowane przez reżyserów młodego pokolenia, których debiut zawodowy przypada nie wcześniej niż w roku 2005. Myślą przewodnią tegorocznej edycji będą relacje międzypokoleniowe; do udziału w Festiwalu Komisja Kwalifikacyjna wybrała inscenizacje, które – odwołując się w rozmaity sposób do dialogu między generacjami dzieci, młodzieży i dorosłych – zachęcają do refleksji nad źródłem konfliktów czy izolacji oraz budowaniem więzi pomiędzy osobami z różnych pokoleń.

W ciągu czterech dni wystąpią zespoły z Litwy, Niemiec, Słowacji i Węgier oraz dziesięć teatrów polskich (w tym gospodarze). Zobaczymy spektakle wykorzystujące klasyczny teatr lalek, a także jego nowoczesne, czasem eksperymentalne formy, jak wirtualny „Król elfów” niemieckiego Puppentheater Zwickau. Będziemy go oglądać na obrotowych fotelach w okularach 360 stopni! Na pewno wzbudzi ogromne zainteresowanie, bo nie był do tej pory pokazywany w Polsce.

W Galerii Ateneum – po raz pierwszy w Katowicach – zaprezentowane zostaną prace laureatów kilku edycji Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej ANIMATUS.

28.09 – 1.10.2022, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.