Bez zmian organizacji ruchu na czas Mistrzostw Świata

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 rozpoczną się już 26 sierpnia i potrwają do 11 września. Część z meczów zostanie rozegrana w Spodku – Katowice będą gościć reprezentację Polski w fazie grupowej, w legendarnej hali odbędą się także półfinały i finał turnieju.

Śląska Policja poinformowała, że w Katowicach zostanie utrzymana obecna organizacja ruchu drogowego. Mimo imprezy masowej, każda z dróg będzie przejezdna w dotychczasowym stopniu, zaś miejsca parkingowe dla kibiców wyznaczono w Strefie Kultury przy ul. Góreckiego w Katowicach.

„Apelujemy do kibiców wybierających się na mecze, o korzystanie z centrów przesiadkowych i pozostawianie pojazdów na parkingach mieszczących się przy nich” – czytamy w policyjnym komunikacie. W związku z lokalizacją Spodka należy się mimo wszystko spodziewać utrudnień w komunikacji, przede wszystkim zakorkowania części miasta.

Funkcjonariusze drogówki zapowiadają jednocześnie, że w dniach rozgrywania meczów można się spodziewać ręcznego kierowania ruchem.

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok