Policjanci podsumowali długi weekend. Na ulicach więcej nietrzeźwych kierowców

Śląscy policjanci podsumowali długi weekend. Funkcjonariusze drogówki w piątek rozpoczęli akcję „Bezpieczny weekend”, która trwała do poniedziałku.

W związku z długim weekendem Polacy podróżowali chętniej niż zwykle. Jak zazwyczaj, w czasie dłuższego wolnego funkcjonariusze mieli więcej pracy. Z policyjnych statystyk wynika, że doszło do 19 wypadków, w których śmierć poniosła jedna osoba, 21 osób zostało rannych. Na ulicach odnotowano aż 460 kolizji.

Dobrą informacją jest fakt, że zdarzeń drogowych było mniej niż w ubiegłym roku – w poprzednie wakacje w 36 wypadkach zginęła 1 osoba, a 40 odniosło obrażenia ciała. Kolizji z kolei było o niemal 200 więcej. Niestety tendencja spadkowa nie utrzymała się co do liczby zatrzymanych pijanych kierowców – policjanci wyeliminowali z jazdy 163 prowadzących, w zeszłym roku nietrzeźwych kierujących było o 35 mniej.

Jak pokazują wyniki akcji policyjnych, od 24 czerwca do połowy wakacji również wzrosła liczba nietrzeźwych kierowców. Policjanci w ciągu nieco ponad miesiąca zatrzymali aż 1326 kierujących, mających alkohol we krwi. Dla porównania rok temu pijanych kierowców na drogach było o 17 mniej. 

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok