Biblioteka Śląska wydała komplet „Słownika Powstań Śląskich” oraz edukacyjne materiały uzupełniające 

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej opracował wyjątkowe materiały dotyczące Górnego Śląska – 3-tomowy komplet „Słownika Powstań Śląskich” oraz zestaw map uzupełniony o broszurę zawierającą m.in. kartodiagramy i dane statystyczne.

Międzywojenne województwo śląskie na tle II RP na unikalnych kardiogramach, po raz pierwszy publikowanych, pozwalających porównać potencjał ówczesnego polskiego Śląska z innymi regionami międzywojennej Polski. 20 map uzupełnionych o liczne wykresy i zdjęcia, pokazuje szczegóły ówczesnej rzeczywistości politycznej, społecznej, kulturalnej i gospodarczej. Publikacja została uzupełniona o szczegółowe opisy i tabele statystyczne dla każdego zagadnienia. Świetne materiały edukacyjne, nie tylko dla uczniów ale dla każdego zainteresowanego historią.

Mapy dopełniają 3-tomowy komplet „Słownika Powstań Śląskich”. Wydawnictwo opracowane w ramach obchodów stulecia powstań śląskich, pod redakcją dr. hab. Macieja Fica i prof. zw. dr. hab. Ryszarda Kaczmarka., które ukazało się w setną rocznicę powstań śląskich. „Słownik Powstań Śląskich” to opis walk polsko-niemieckich o Górny Śląsk w latach 1919–1921. W postaci obszernych haseł problemowych i biograficznych wydawcy przedstawiają kluczowe wydarzenia związane z powstaniami śląskimi. Tekst uzupełniają liczne fotografie, mapy, diagramy i indeksy. Całość przedsięwzięcia, po przyjęciu specjalnej uchwały Sejmiku Śląskiego, została zrealizowana pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

3-tomowy komplet „Słownika Powstań Śląskich” →https://bs.katowice.pl/slownik-powstan-slaskich-t-1-3/
Edukacyjne materiały uzupełniające → https://bs.katowice.pl/wojewodztwo-slaskie-w-ii-rp-1922-1939-mapy-dane-statystyczne-ilustracje/

Biblioteka Śląska

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.