Ekstremalny Workout na Burowcu już czynny

Od 1 czerwca br. mieszkańcy Szopienic mogą korzystać z zupełnie nowej strefy aktywności, która powstała przy ul. Konnej na Burowcu. Zadanie zostało zrealizowane w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Miłośnicy aktywności na wolnym powietrzu mogą tam skorzystać z wielu wyjątkowych urządzeń – trampoliny ziemnej, linarium, równoważni, zjazdu linowego, sprzętu do akrobatyki czy street workoutu. Teren strefy aktywności jest pokryty kostką brukową oraz nawierzchnią bezpieczną. Nie zabrakło tam także ławek czy oświetlenia, aby można było ćwiczyć o każdej porze. Obiekt jest dostępny dla wszystkich, zaznaczamy jednak, że dzieci w wieku do 7 lat powinny korzystać z urządzeń pod okiem opiekunów.

Mieszkańcy Katowic chętnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim, bo widzą efekty swojego zaangażowania. W ramach sześciu poprzednich edycji BO katowiczanie wybrali łącznie aż 873 projekty, z których prawie 700 zostało zrealizowanych. Powstały nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, zielone skwery, boiska, pierwszy w Katowicach wodny plac zabaw, lodowisko w Murckach, tężnia solankowa czy odremontowano tor saneczkowy w parku Kościuszki. Z efektów projektów korzystają tysiące mieszkańców. Katowiczanie dostali świetne narzędzie do wprowadzania realnych zmian swojego otoczenia i bardzo sprawnie z niego korzystają – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

W głosowaniu w ramach BO projekt zdobył 1064 głosy. Koszt realizacji projektu wyniósł 421 tys. zł.

UM Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.