Urząd Miasta nie zgadza się na inwestycję w Kostuchnie

Radni Dawid Kamiński, Borys Pronobis oraz Krzysztof Pieczyński zaproponowali inwestycję w katowickiej Kostuchnie. Ze zdobytych przez radnych informacji wynika, że firma SRK planuje zorganizownie przetargu na zakup terenów tzw. hałdy w Kostuchnie. Ta unikatowa i ważna dla katowiczan lokalizacja, jak podkreślają wnioskodawcy, ma ogromny potencjał turystyczno-rekreacyjny – jest nie tylko miejscem spotkań towarzyskich, ale i katowickich grup biegowych oraz terenem dogodnym dla rowerzystów. Ponadto, jako jedno z najwyżej położonych miejsc w Katowicach, przy dobrej widoczności i sprzyjających warunkach atmosferycznych, stanowi dobry punkt widokowy, z którego w odpowiednich okolicznościach widać nawet Tatry.  

Radni zaproponowali Urzędowi Miasta wzięcie udziału w przetargu na zakup wizytówki miasta, odpowiedź na propozycję inwestycji daleka jest jednak od satysfakcjonującej. Janusz Waląg, dyrektor koordynator, poinformował jedynie, że spółka nie wyraziła zgody na nieodpłatne przekazanie przedmiotowej nieruchomości na rzecz Miasta. – Odpowiedź jest rozczarowująca, ponieważ jest nie na temat. Zapytaliśmy o to, czy miasto podejdzie do zapowiadanego przez SRK przetargu, a dostaliśmy odpowiedź, że SRK nie chciało oddać hałdy za darmo, w nawiązaniu zresztą do mojej poprzednio złożonej interpelacji.  – skomentował radny Dawid Kamiński, jeden z autorów interpelacji.  

Pomysłodawcy inwestycji zapowiadają, że to nie jest finał sprawy – Będziemy o tym w Urzędzie Miasta jeszcze rozmawiać. Być może złożymy także kolejne pismo z prośbą o odniesienie się jednak do pytania-prośby zainteresowania przetargiem. – dodał radny.  

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok