Kopalnia Start-upów w Katowicach

Ruszyła pierwsza edycja miejskiego konkursu dla start-upów. Z 49 zgłoszonych projektów grono eksperckie wybrało najlepszych 10, które będą miały okazję pracować z mentorami szlifując swoje pomysły. Demo Day i walka o miejsca w ścisłym finale już 15 kwietnia.

25 marca zakończył się pierwszy etap konkursu „Kopalnia Start-upów” polegający na weryfikacji formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów. Projekty były oceniane na podstawie obiektywnych kryteriów takich jak: poziom innowacyjności, potencjał biznesowy i potencjał skalowania, poziom gotowości technologicznej, potencjał i poziom przygotowania zespołu, a także pod kątem wpisywania się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Śląskiego i Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Wiem, że poziom wybranych start-upów jest wysoki i mają one potencjał na przygotowanie swoich wdrożeń właśnie w Katowicach. Już nabór pozwolił nam zorientować się jakie mozliwości ma katowickie środowisko start-upowe. Z pewnością wykorzystamy tę wiedzę. Przed wybraną dziesiątką jeszcze wiele pracy z mentorami oraz przygotowania do Demo Day. Wszystkim wybranym gratuluję i trzymam kciuki za ich dalszy rozwój w naszym projekcie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Branże, które były reprezentowane przez zgłoszonych uczestników to m.in. eko-technologie, technologie medyczne, nanotechnologia, cyberbezpieczeństwo i Internet rzeczy, analiza big data, sztuczna inteligencja, czy technologie informacyjne i komunikacyjne. Wśród wybranej dziesiątki znalazły się następujące projekty:

OpenAir
Healthly – telemedicine platform
Panamint
Meetlify
Langdit – platforma audytowa
TechnicGroup
TherapyCave
RallyGo
Maskup
HealthBot AI – automatyczny asystent medyczny

Pierwszy etap konkursu mamy za sobą. Cieszy nas liczba zgłoszonych projektów, a jeszcze bardziej ich jakość i różnorodność. Teraz ci najlepsi będą pracować z mentorami. W ten sposób przygotują się do Demo Day. Zaproponowany przez nas krótki program mentoringowy ma pomóc w poszerzeniu kompetencji biznesowych, kompetencji w zakresie zarządzania zespołami, wdrażania innowacji, czy po prostu w przygotowaniu się do prezentacji przed jurorami, tak zwanych pitch speech’ów – mówi Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Program mentoringowy rozpoczyna się już dzisiaj (25.03). Uczestnicy będą pracować z cenionymi doradcami biznesowymi i start-upowymi oraz praktykami, którzy mogą pochwalić się swoim success story.

Na Demo Day spotkamy się już 15 kwietnia. Tego dnia 5 uczestników będzie się cieszyć z kwalifikacji do finału, który planowany jest na 10 czerwca. Wtedy też poznamy zwycięzców. Przed finałem najlepsi otrzymają kolejną porcję wiedzy mentorskiej, aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziano kwotę w wysokości 150 tysięcy zł. Dla laureata drugiej nagrody to 100 tysięcy zł, a dla zdobywcy trzeciego miejsca to 80 tysięcy zł. Wszystkie nagrody zawierają ekwiwalent za dwuletni pakiet biura w Rawa.Ink w wysokości 36 000 zł.

Wszystkie najnowsze wieści, a także sylwetki ekspertów i mentorów zamieszczone są na stronie kopalniastartupow.katowice.eu Tam też, jak i na kanałach społecznościowych Miasta i Wydziału Obsługi Inwestorów można śledzić przebieg konkursu.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.